כאבי שרירים

יש הטוענים כי כאבי שרירים הינה אחת הסיבות הכי נפוצה שבגינה פונים אנשים לקבל טיפול רפואי. בעת כאבי שרירים מעורבות הרקמות הרכות העוטפות את השרירים וכך הכאב מתבטא גם ברגישות בשרירים וברקמות אלו..

התלונה הנפוצה ביותר הקשורה אל כאבי שרירים היא כאבי שרירים כתוצאה מפעילות פיזית מאומצת, פעמים רבות אחרי אימון גופני אינטנסיבי או אימון גופני מעבר לסיבולת אליה רגיל המתאמן.כאבי שרירים מתחלקים באופן גס ל-4 קבוצות: כאבי שרירים הקשורים לתהליך דלקתי, תסמונות המאופיינות בכאבי שרירים שאינן דלקתיות, כאבי שרירים עקב סיבה גנטית (או מטבולית) וכאבי שרירים כסיבוך של תרופות או של מחלות אחרות.

כאבי רגליים

אנשים בגילאים שונים חווים כאבי רגליים מסיבות שונות ומגוונות. לחלק כאבי הרגליים הם כאבים כרוניים המלווים אותם במשך שנים, לאחרים יש כאבי רגליים "רק" מדי פעם.
הסיבות לכאבי רגליים מגוונות, חלק מהסיבות הן :מאמץ יתר, מחלת הסוכרת, היצרות כלי דם ברגליים, דליות (ורידים בולטים), קלקול בשסתומי הורידים ברגליים האחראיים על החזרת הדם ללב, בעיות בקרישת הדם היוצרות פקקת בוורידי הרגליים, התכווצויות שרירי התאומים, בריחת סידן, עצמות שלד חולות ועוד.
התכווצות שרירי הרגליים בעת השינה הינה תופעה נפוצה והיא מאופיינת בכאב חד ופתאומי באחד משרירי הרגליים כאב האורך בין מספר שניות לדקות ארוכות.
כמובן שישנן עוד סיבות רבות לכאבי רגליים, ולכל סיבה טיפול מתאים, במקרים רבים טיפולים אלטרנטיביים, כגון מסאז' או תזונה נכונה יכולים להתגלות כטיפולים מאוד יעילים.

כאבי גב

אומרים שאין דבר כואב יותר מכאבי גב, המתחרים על ראש "טבלת הסובלים" הם כאבי השיניים ולידה, נראה שכאבי גב מנצחים את שני האחרונים. ישנן סיבות רבות ומגוונות לכאבי גב, הנפוצות שבניהן הן פריצת דיסק, שברים בצלעות או שברים בחוליות עמוד השדרה.
לא משנה מה מקור כאב הגב ממנו אתם סובלים נשאלת השאלה מהי הדרך הטובה ביותר להיפתר מהכאב הנוראי הזה וכמה שיותר מהר. הרפואה הקונבנציונאלית תמליץ על טיפול אורטופדי והאורטופד יצלם, יבחן וינתח את מגוון הבדיקות שתתבקשו לעבור.

כאבים בצוואר

כאבי צוואר יכולים להיות מחולקים לשניים, אלו המופיעים באופן מפתיע ומדי פעם, או כתוצאה מתנועה לא נכונה או מסיבה אקראית אחרת. לעומת כאבי הצוואר ה"אקראיים" יש את כאבי הצוואר הכרוניים המלווים בכאבים ובתנועה מוגבלת.כאבי צוואר מאופיינים פעמים רבות בכאבים חדים וחריפים ובעוצמה כזו שהם
לפעמים מקרינים לכתפיים ואף לידיים. כאבים כרוניים לעומתם מתמשכים זמן רב יותר ובעוצמה פחותה יותר.
הגורם השכיח ביותר לכאבי צוואר הינו שחיקה של סחוסי הצוואר, אשר ניתנת לטיפול על ידי מתיחה של הצוואר. הסיבה העיקרית לשחיקה של סחוסי הצוואר הינה ישיבה ממושכת במושבים לא בריאים. ישיבה בראש נטוי מול צג המחשב או ישיבה בזווית מול טלוויזיה יכולה לגרום לשחיקה אחרי זמן מה.

כדי למנוע שחיקה של הסחוס ולהקל על כאבים קיימים מומלץ לשנות הרגלים לא בריאים:
ישיבה זקופה, צוואר ישר ולא בזווית, מסך המחשב או הטלוויזיה מול גובה העיניים, החזקת הטלפון ביד ולא לגרום לראש לנטייה כלפיו, שינה עם כרית אורטופדית, לקום ולשחרר את הגוף מדי שעה או אפילו חצי שעה לאלו היושבים ברוב שעות היום.