בעיות אורטופדיות הן לצערנו דבר שבשגרה ונראה כי לא מעט אנשים סובלים מהם בשגרת היום יום ונאלצים להתמודד עם כאבים שונים. בעיות אלו יכולות לקרות בשל סיבות שונות, בין אם הן גנטיות, חלילה תאונה, כתוצאה ממחלות שונות ועוד…

הטיפולים לבעיות אורטופדיות הם רבים ובניהם ניתן למצוא מדרסים, חגורות גב, נעלים אורטופדיות, גרביים אלסטיות, חבישות אלסטיות, סדים רפואיים ועוד מיני מוצרים שונים היעילים לצורך מיגור הכאבים. אך מנגד, ניתן למצוא טיפולים שונים המיועדים למגר את תופעת בעיות אלו, על ידי פיזיותרפיסטים וטיפולים שונים.

הבעיה העיקרית מתחילה במקרים אלו, כאשר מדובר על כאבים שלא מוצאים עבורם פתרון ברפואה הקונבנציונלית, שאז ניתן להשתמש במוצרים שונים שיכולים להפחית את הכאב ולסייע למטופל לחיות טוב יותר כמו למשל – כאבי גב שלא מוצאים להם מקור וכך הלאה.

אבחון בעיות אורטופדיות

אבחון בעיות אלו מבצעים לרוב אצל רופאים ארטופדיים המומחים למציאת מקור הכאב והם מתאימים עבור המטופל תכנית טיפולים הכוללים לרוב טיפולי פיזיותרפיה ומוצרים שונים כדוגמת סדים, חגורות גב ומדרסים שיעילים למגר את הכאב. אך ישנה שיטה מוכרת יותר שהיא – אבחון אירידיולוגי מוקדם שיכול לאתר בעיות אורטופדיות שונות, כך ניתן להתאים את הטיפול היעיל ללקוח בצורה מיטבית.

מהו אבחון אירידיולוגי מוקדם?

מדע האירידיולוגיה והאבחון בלובן העין הוא חדשני ופורץ דרך אשר מאפשר לגלות את החולשות המולדות של מערכות הגוף. במהלך אבחון זה ניתן למצוא נטייה גנטית למחלות מסוימות, ניתן למצוא בעיות אורטופדיות, בעיות פיזיולוגיות שונות ועוד. האבחון נעשה בגלגל העין על ידי מאבחן מקצועי הבוחן את הסימנים ובקשתית של העין ומתרגם את הממצאים. אבחון אירידיולוגי הוא למעשה בדיקה פשוטה, יחסית שאינה פולשנית והיא ללא שום תופעות לוואי.

כיצד עובד התהליך?

טרם הבדיקה האירדיאלוג  מתשאל את המטופל על מצבו הנפשי הפיזיולוגי ומה הכאב שהוא חש. לאחר מכן האירדיאלוג בוחן את קשתית העין באמצעות  מכשיר אופטי ופנס ומסיק מסכנות. לאחר מכן, האירדיאלוג מכין תכנית טיפולים למטופל, נותן לו המלצות שונות בהתאם לאבחון. חשוב לציין כי מדובר בשיטת אבחון בלבד.