נעלים הן אחד הפריטים הבסיסיים ביותר, אנחנו משתמשים בהן שעות רבות ביום בעיקר להליכה, אך גם לריצה ולפעמים הן משמשות אותנו גם לטיפוס. מכיוון שכך המצב, נעליים אורטופדיות איכותיות ברמה גבוהה הן בעלות חשיבות מיוחדת, הן נועדו לאנשים אשר סובלים מבעיות אורטופדיות שונות בכף הרגל או מבעיות של יציבה…

נעלים אורטופדיות

בעיות אלו כשהן מטופלות בצורה לא נכונה או לא מטופלות כלל, עלולות להחריף את הכאבים ולהגביל באופן משמעותי את התנועה שלנו במהלך השגרה. לכן, במקרה של הופעת כאבי גב או רגל, יש להגיע  לרופא, על מנת שיציע את הפתרון הנכון.

סוגי נעליים אורתופדיות

ישנן היום הרבה יותר נעליים אורתופדיות  מבעבר, אך זה לא אומר שכל נעל שמוצגת כנעל בריאה היא בהכרח נעל אורתופדית. על מנת להשיג נעליים אורטופדיות, צריך לגשת לרופא מומחה. הרופא יבחן את כף הרגל ואת הבעיה שבה, שכן כל בעיה מצריכה פתרון אחר. כפות הרגליים יכולות לסבול מבעיות מולדות, כמו  פלטפוס והן יכולות לסבול מבעיות שמקורן, למשל, משימוש בנעליים אופנתיות  אך לא בריאות בעליל. לאחר מכן, צריך להתאים את הנעלים האורתופדיות לאורך החיים שלכם- האם אתם עובדים במשרד, או שעבודתכם  כוללת תנועה רבה? האם אתם נאלצים לעמוד שעות ממושכות? כל סוג של פעילות משפיע אחרת על הגב והרגלים ועל כן  כל נעל אורתופדית עונה על אופי פעילות אחר.

ייחוד הנעל האורתופדית

נעלים אורתופדיות מצליחות להשיג את האפקט המרפא שלהן, על ידי כך שהן מווסתות את זרימת הדם ופעילות השרירים בכף הרגל. מסיבה זו, אגב, נעלים אורתופדיות מומלצות גם לחולי סכרת, אשר  עקב מחלתם, נפגעת זרימת הדם לחלקי גוף שונים. בהכנתה של  נעל אורתופדית, ישנה חשיבות למדרס המוכנס לנעל: המדרס הוא מדרס אורתופדי, אשר מותאם לריפוי הבעיה האורתופדית הספציפית: כף רגל שסובלת מדורבן, תצריך מדרס איכותי אחר מנעל של מי שיש לו פלטפוס. בכל צעידה, המדרס מפעיל את התמיכה שלו על כף הרגל, כך שלאורך זמן, הוא מביא לפתרון הבעיה.

מימון נעלים אורתופדיות

נעלים אורתופדיות, בשל תפקידן המיוחד וההתאמה האישית הנדרשת, עשויות לעלות  לא מעט כסף. עבור קבוצות מסוימות, שנזקקות לנעלים מיוחדות, משרד הבריאות מעניק הנחה מיוחדת ברכישת נעלים אורתופדיות. לא כל מי   שזקוק לנעלים אורתופדיות, שכן מדובר בעיקר באלו סובלים מבעיות חמורות למדי (נכות או חוסר באצבעות). גובה ההנחה תלוי גם במצבו  הכלכלי של מבקש ההנחה, כשבעלי מצב קשה יותר מקבלים הנחה גבוהה יותר.