עקמת עלולה לגרום לכאבי גב, הליכה מרושלת, סרבול תנועתי ועוד. מלבד הפגיעה הבריאותית, ישנה הפגיעה במראה האדם הנראה ככפוף,לאה ומבוגר מכפי גילו. לעמוד השדרה ישנו צורה טבעית של האות S 

בשביל מה ללכת כפוף כשאפשר ללכת ישר?

בעיה זו גורמת לשינוי מבני של עמוד השדרה. כמעט לכל אדם יש עקמת קלה ולא מורגשת בגב.

מה קורה כשזו גדלה ונראית לעין?

נוצרות בעיות שונות ביניהם: כאבים, עייפות כרונית, הפרעות בתנועה, קשיים בהליכה. במקרים קשים סקוליוזיס עלול לגרום לקשיים בנשימה, בהליכה ובזרימת הדם.

הסיבות לכך שאתם סובלים מסקוליוזיס יכולות להיות רבות אך ברור שיש בבעיה זו רוב מוחלט של גנטיקה – עוד מתנה שקיבלתם מההורים שלכם לכבוד זה שאתם הילדים שלהם.

Save

Save

Save

איך מזהים עקמת?

קודם כל לפני שאתם רצים לבדיקות מקיפות. עמדו מול המראה בבית ונסו לבחון את גובה הכתפיים, אם תמצאו חוסר סימטריה בין הכתפיים זה יכול להצביע על בעיה בעמוד השדרה. אם הגב נראה לכם מהצד כפוף מדי, או שיש לכם חשד נוסף לקיום של סקוליוזיס, פנו לבדיקה אצל אורטופד או אוסטאופט.

מה כוללת בדיקת הרופא?

אל דאגה, הבדיקה מהירה ואינה כואבת. אחרי תשאול קצר של המטופל, הרופא מתבונן בגב, בזוויות שונות, ממשש עם ידו את החוליות בעמוד השדרה. ופעמים שהרופא יפנה אתכם לעריכת צילום רנטגן.

מדוע חשוב לאבחן בגיל צעיר?

הטיפול יכול להיעשות בכל גיל ולכל אדם, אך אחוזי ההצלחה לטיפול גדלים ככל שהגיל קטן. ככל שהנ"ל בשלבים מוקדמים יותר, כך ניתן לעצור את החמרתה. בנוסף, בגיל צעיר העצמות עדיין גדלות ומתפתחות והם גמישות יותר לשינויים מאשר בגיל מבוגר.
אך אל ייאוש, אם אתם בגיל מתקדם וממשיכים לסחוב דברים מיותרים על הגב, לא הגיע הזמן לטפל במה שדורש טיפול?

אנחנו, מכון אורטופדיה ברזילי להב, מתמחים ומנוסים בטיפול בסקוליוזיס גב מהקלים ועד הקשים, ומצעים לכם מגוון של טיפולים על ידי טובי הרופאים המתמחים בתחום זה.
בניגוד למה שרבים נוטים לחשוב, עקמת אינה נגרמת כתוצאה מפעילות גופנית מאומצת, וגם לא מיציבה לא תקינה, ישיבה שפופה או גורמים אחרים הנמצאים תחת שליטתנו. רוב הסובלים מעקמת כלל לא מודעים לכך שהם סובלים מהבעיה. נכון להיום רוב מקרי העקמת בגב מתגלים באופן אקראי.
תסמיני העקמת מושפעים מאוד מדרגת החומרה של העקמת ומבעיות נוספות. חלק מהתסמינים לבעיה כוללים: תנוחה נטויה של הגוף, כאבי גב, התעייפות מהירה של השרירים, גובה לא שווה של הכתפיים והמותניים, מרחק שאינו שווה בין הזרועות, קושי להתכופף קדימה ובליטות שאינן שוות בין הצלעות.
עקמת היא למעשה סוג של עיוות אנטומי בעמוד השדרה. היא נגרמת לאחר שהחוליות המרכיבות את עמוד השדרה סוטות לקו האמצע, בזווית של עשר מעלות לכל הפחות. ברוב המקרים העקמת בזמן שבו הצמיחה של השלד מואצת – כלומר בתקופת הילדות וגיל ההתבגרות.

אל תהססו, פנו בהקדם למקום המותאם במיוחד בעבורכם. נשמח לייעץ לכם ונעמוד לרשותכם במקצועיות וביעילות!

Save

Save

Save

Save