כחלק מהמראה הצעיר, הזוהר והמשדר ביטחון ושמחה, הוא ההליכה הזקופה והיציבה. אדם הסובל מבעיה של עקמת בגב יתקשה לשדר ביטחון, יציבות וקלילות..

תורידו מהגב את העקמת!

כאשר בוחנים את עמוד השדרה מהצד, ניתן לראות כי הוא אינו ישר לחלוטין, נראה מעט כמו האות S  ויש לו עקומות המסייעות לו לספוג את העומסים של הגוף.אם מבחינים בעקומה בגב, זהו מצב של עקמת (קיפוזיס). עקמת זו עלולה להביא לכאבי גב ולשינוי בהליכה.

מה גורם לעקמת בגב?

כנראה שישנם סיבות רבות ליצירת העקמת, אך העיקריות שביניהם הם: יציבה לא טובה, מומים בעמוד השדרה מלידה, שינויים בגיל ההתבגרות, שינויים בגיל מבוגר, פציעה, תאונה, ניתוח בגב, וכן נטיות גנטיות ותורשתיות.

מהם הסימפטומים העיקריים לעקמת גב?

אם יש לכם חשד לכך שאתם סוחבים על גבכם עקמת, ישנם סימפטומים שונים ביניהם: עייפות ושחיקה, כאבי גב, רגישות בגב, הגב נראה מכופף, הליכה מרושלת, במקרים קיצוניים העקמת יכולה לגרום לקשיי נשימה ובעיות אכילה.

Save

Save

Save

Enregistrer

כיצד מאבחנים עקמת בגב

מכון אורטופדי מומחה מבצע בדיקה גופנית בכדי להעריך את מידת העקמת. הרופא מתשאל את המטופל על תסמינים אפשריים, יכולות פיזיות,ועוד. במקרה של חשד הרופא מפנה לצילום רנטגן ואו לבדיקת MRI לקביעת המידות המדויקות של עקמת בגב ולמציאת המקור לכך.

כיצד מטפלים בעקמת?

הדבר הרצוי ביותר הוא ביצוע פיזיותרפיה לחיזוק השרירי גב, פעילות גופנית. אם אתם גם סובלים מכאבי גב הרופא ימליץ לכם על משככי כאבים. בנוסף, לבישת סד בגיל ההתבגרות מונעת את החמרת העקמת. במקרים קיצוניים הרופא ימליץ על ניתוח.

אין סיבה להמשיך ולסבול מכאבי גב, יש פתרון!

מכון אורטופדיה ברזילי להב מתמחה בטיפול של עקמת גב, מאות ואלפי אנשים סובלים מצאו מזור ומרפא. בעזרת טובי הרופאים, האפשרויות והאביזרים המוצעים במכון, הצליחו רבים ליישר העקמת בגב שהטרידה אותם שנים רבות. אצלנו תמצאו שילוב נדיר של ידע מקצועי, שירות מכל הלב וניסיון רב.
בשביל מה ללכת כפוף כשאפשר ללכת ישר. פנו אלינו בהקדם האפשרי ונשמח לאבחן, לייעץ ולהפנות אתכם לטיפול המקצועי והמנוסה ביותר .כי הבריאות והשמחה שלכם חשובים לנו.

היא סוג של עיוות אנטומי בעמוד השדרה. היא נגרמת לאחר שהחוליות המרכיבות את עמוד השדרה סוטות לקו האמצע, בזווית של עשר מעלות לכל הפחות. ברוב המקרים העקמת מתפתחת בתקופת הילדות או במהלך גיל ההתבגרות, בזמן שבו הצמיחה של השלד מואצת.

אינה נגרמת כתוצאה מפעילות גופנית מאומצת כפי שנהוג לחשוב, וגם לא מיציבה לא תקינה, ישיבה שפופה או גורמים אחרים הנמצאים בשליטה. רוב המקרים של עקמת בגב מתפתחים על רקע לא ברור ומוגדרים כעקמת אדיופטית.
עקמת מסוג זה מתפתחת לרוב על רקע גנטי מסוים, אם כי התורשה אינה ברורה לחלוטין. ישנם גנים מסוימים שיכולים להשפיע על הימצאות העקמת, אך לא כל אדם הנושא את הגנים הללו אכן יסבול ממנה.

ללחוץ כאן למידע נוסף על חגורת גב אורטופדית מקצועית ואיכותית

Enregistrer