אמצעי נפוץ לטיפול בעיות בכף הרגל

על ידי 24 בנובמבר 2016מאמרים

ישנו הרבה מידע על מדרסים אורטופדיים מקצועיים ואיכותיים, הם אמצעי נפוץ ביותר לטיפול בבעיות שונות בכף הרגל ובחלקים אחרים בגוף…

מדרסים אורטופדיים

המדרסים הם משטחים מחומר סינתטי, שמוכנס לנעליים ושההשפעה שלו מתרחשת ככל שהמטופל הולך איתם במהלך היום. מכיוון שכך, מדובר באמצעי פשוט ביותר לשימוש, שלא מצריך מיומנות מצד המטופל (אלא מצד המטפל, שצריך לדעת להתאים את המדרס הנכון, בהתאם לכף הרגל ולאופי הבעיה). פעולה פשוטה זו היא בעלת השפעה גדולה לא רק על כפות הרגליים, אלא על הגוף כולו, מאחר וכפות הרגליים נושאות את הגוף כולו במשך כל היום. האפקט הזה מושג על ידי חלוקה נכונה יותר של העומסים המופעלים על כף הרגל.

האם מדרסים מתאימים לי?

אף על פי שהמדרסים נפוצים מאוד היום, אין זה אומר שהם מתאימים לכל בעיה. קבלתם של מדרסים אורטופדיים מותנית בבדיקה של אורטופד, אשר בודק את מקורם של הכאבים השונים שמופיעים בכף הרגל. מדרסים מקצועיים ואורטופדיים מותאמים למקרים של עיוותים שונים בכף הרגל, כגון פלטפוס (מצב שבו כף הרגל שטוחה מדי). במהלך הבדיקה, הרופא מתרשם מהדרך שבה עיוותים ביציבה של הגוף קשורים לבעיות בכף הרגל. במידה והרופא מסיק, שהמדרסים יכולים לשפר את היציבה של כף הרגל ושל הגוף, הוא ימליץ על רכישתם של מדרסים, במפרט המותאם לבעיה הספציפית שלכם.

איך מתאימים את המדרס לרגליים?

מדרסים אורטופדיים, כאמצעי שמלווה את המטופל שעות רבות במשך כל יום, צריכים להיות מותאמים באופן מדויק למידותיו. מתוך כך, התפתחו מספר גישות ליצירת מדרסים מותאמים: מרבית הגישות מצריכות הטבעה של כף הרגל על גבי משטח מיוחד, במצב של עמידה או ישיבה, כדי לקבל מושג על המידות הדרושות.

עם זאת, ישנן גם טכניקות שמאפשרות יצירת מדרסים מותאמים, באופן שלא מצריך לקיחת מידות של הלקוח. מדובר במה שנקרא "מדרסי מדף", כלומר מדרסים שניתנים לרכישה בחנויות הפארם השונות, אשר יש בהם מבנה כללי של התאמה לכף הרגל. מדרסים אלו זולים יותר מהמדרסים המותאמים באופן אישי, אך מכיוון שהם לא מותאמים באופן אישי, לפעמים הם יספקו רמת טיפול נמוכה יותר מאשר המדרסים המותאמים אישית.

מאחר והמדרסים הם מוצר רפואי לכל דבר ועניין, חשוב לרכוש את המדרסים מבעל מקצוע, אשר יש לו תעודה של מדרסן מורשה מטעם משרד הבריאות. מדרסים זולים מדי מעידים על איכות חומרים נמוכה, כך שכדאי להשקיע עוד קצת כסף כדי להרוויח פתרון אידיאלי לבעיות בכפות הרגליים שלכם.