הוא תופעה נפוצה, של כאבים דוקרים ועזים באזור העקב, במיוחד לאחר שינה או מנוחה ממושכת. ניתן להקל על דורבן בעקב באמצעות שימוש במדרסים ובאבזרים אורתופדיים נוספים. את כל האבזרים הללו ניתן להשיג, בהתאמה מושלמת, במכון אורתופדיה ברזילי-להב.

הוא תופעה נפוצה, של כאבים דוקרים ועזים באזור העקב, במיוחד לאחר שינה או מנוחה ממושכת. ניתן להקל על תופעה זו באמצעות שימוש במדרסים ובאבזרים אורתופדיים נוספים. את כל האבזרים הללו ניתן להשיג, בהתאמה מושלמת, במכון אורתופדיה ברזילי-להב.

הרצועה הפלנטרית

דורבן בעקב נובע בדרך כלל מדלקת ברצועה הפלנטרית – הרצועה המרכזית של קשת כף הרגל. לעיתים הכאב נובע מתזוזה של עצם בעקב, מקרעים ברצועה הפלנטרית וכן הלאה. המשות לכל הגורמים הוא הכאב העז והדוקר שמופיע ברגל כאשר עוברים ממצב של מנוחה למצב של פעולה. ישנם מספר גורמים אשר עלולים להוביל להתפתחות של תופעה מסוג זה. אנשים אשר עומדים עמידה ממושכת ללא תזוזה במשך שעות רבות נוטים לפתח את הבעיה הזו. כך גם אנשים המבצעים פעילות ספורטיבית אינטנסיבית, שאינה מבוקרת באופן מקצועי. הדורבן מתפתח פעמים רבות אצל אנשים אשר סובלים מקשת מוגבהת של כף הרגל, כאשר ללא טיפול מתאים, נוטים אנשים אלה ללכת על הצד החיצוני של כף הרגל, וכך ליצור מתיחה לא נכונה של הרצועה הפלנטרית, ובעקבות כך, כאמור, נוצרת הבעיה.

Save

Enregistrer

איך פותרים את הבעיה של דורבן בעקב?

במרבית המקרים, ניתן לפתור את הבעיה הזאת באמצעות באבזרים אורתופדיים שונים. לרוב, יהיה צורך בשימוש במדרסים, אשר מותאמים באופן אישי לצורת כף הרגל של המטופל, ומכוונים אותו לעמידה נכונה ולהליכה נכונה. לעיתים יש צורך גם בעקבי סיליקון מיוחדים כתוספת למדרסים, ולעיתים גם בסד לילה מיוחד, אשר נועד למתוח את הרצועה הפלנטרית במהלך הלילה. לרוב, אמצעים אלו צריכים להיות משולבים עם פיזיותרפיה מתאימה, וכך ניתן להקל באופן מלא על הכאבים.

מכון אורתופדי ברזילי – להב

את כל האבזרים שהזכרנו, ואבזרים רבים נוספים לטיפול והקלה במצבים של הבעיה הנ"ל, ניתן להשיג במכון אורתופדי ברזילי-להב, אשר מתמחה בפיתוח וייצור של אבזרים אורתופדיים מכל הסוגים, לטיפול במגוון בעיות וכאבים אורתופדיים. עם ברזילי-להב מכון אורתופדי, הכאבים שלכם יחלפו באופן המהיר והמקצועי ביותר.

היא בעיה נפוצה למדי, בעיקר בגיל מתקדם ובקרב אנשים פעילים מבחינה ספורטיבית. מדובר בתופעה בה בליטה קטנה בעקב גורמת ברוב המקרים לכאב רב ביותר. הבליטה מורכבת בעיקר מרקמת עצם וסידן, המתפתחת בצורה אבנורמלית בכף הרגל.

דורבן בעקב גורם להופעת כאב עז וקשיים ביציבה, ולפעמים לכאבים בלתי נסבלים אשר דורשים בדרך כלל טיפול. במצבים תקינים, הקשת הארוכה של כף הרגל משמשת כ"בולם זעזועים", ותומכת בכף הרגל. כאשר העומס על הקשת גדול מדי, עלולים להתפתח קרעים בקשת, ובמהלך תהליך הריפוי עלול להתפתח הדורבן.
הסיבה הנפוצה ביותר להופעת דורבן בעקב הוא התפתחות של רקמה מסויידת בקשת כף הרגל. פעילות מאומצת גורמת בדרך כלל להופעת קרעים מיקרוסקופיים בקשת הארוכה. במקרים של פעילות ממושכת, קרעים אלה לא מתאחים כשורה, ובתהליך הריפוי נוצרות הבליטות הגרמיות המתוארות כדורבן.
כאמור, התופעה נפוצה בעיקר בקרב בני הגיל השלישי. הבשורה הטובה היא שניתן למצוא לה מגוון רחב של סוגי טיפולים שונים. בעבור רבים האופציה הטובה ביותר תהיה בחירה בטיפול משולב, כזה אשר מציע פתרונות ומכל העולמות.
בואו לפתור את הבעיה עם מכון אורתופדי ברזילי-להב!

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer