הסוד ליציבות בחיים

על ידי 24 בנובמבר 2016מאמרים

האדם הממוצע מבלה כמעט שליש מחייו בהליכה ובתנועה, אך בשונה משאר הדברים שמעסיקים אותו, זהו אחד התחומים שבו נוטה האדם הממוצע להשקיע הכי פחות מחשבה והתחשבות. כתוצאה מכך מרבית בני האדם סובלים מליקויים ופגיעות מתמשכות במערכת העצמות, הגידים והשרירים ללא ידיעתם. הקלות שבה אנחנו פשוט מתעלמים מצורכי הגוף שלנו היא כמעט פשע….

מדרסים אורטופדיים לבריאות הגב

ההליכה שלנו, שהיא אחד החלקים המשמעותיים ביותר בחיינו, מה שמקנה לנו את החופש שלנו, היא לרוב דבר שאנחנו פשוט לא חושבים עליו, אנחנו מעדיפים להתרכז ביעד. כתוצאה מכך מרבית האנשים משקיעים מעט מאוד זמן במחשבה על האופן בו הם הולכים או במחשבה שחוסר התיאום בין התנועה הטבעית של הגוף שלהם לנעליים שלהם משפיע על היכולות המוטוריות והתנועתיות שלהם. ושבאופן כללי הוא פוגע להם בעיקר בגב.

נעליים ללא מדרסים אורתופדיים הן אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר בבעיה. בעיה שמקורה בעיקר בחוסר ידע, הקדשת תשומת לב או התעלמות. והשפעותיה המיידיות הן גבוהות מאוד.

איך מדרסים אורטופדיים עושים הבדל גדול

הבנה בסיסית של איך מדרסים אורטופדיים עובדים ומה הם בעצם, עושה הבדל גדול. מדרסים אורטופדיים הם אביזרי שיפור תנועה שתפקידם ליצור תיאום מושלם בין הנעל שאנו נועלים לבין כף הרגל שלנו. מדרסים אורטופדיים איכותיים הם כמו חלק משלים בגוף שלנו אשר יוצר תיאום מושלם בין תנועות הרגל הטבעיות, לנעל (שהיא בסה"כ תוסף חיצוני לגוף). מדרסים שמותאמים לגוף שלנו ושעוצבו לתמוך בגוף שלנו ולהכיל את המורכבות שלו, משפיעים כמעט באופן מיידי על היכולות המוטוריות שלנו במהלך היום, על היציבה שלנו, על החיוניות ועל פוקוס הכללי שלנו. מדרס אורטופדי טוב ואיכותי משפר פלאים את התפקוד והיציבה שלנו  ומאפשר לנו להגיע בצורה הטובה ביותר ליעדים שלנו.

בשונה ממדרסים רגילים, מדרסים האורטופדיים יוצרים תמיכה מדוייקת בגוף ומחפים על תזוזות לא בריאות שאנחנו עושים תוך כדי הליכה, כמו מתיחת שרירים או עומס על חלקים מסויימים בגוף כמו הגב. מדרסים האורטופדיים תומכים בגוף בצורה כזאת שהם מאפשרים ומעודדים תנועה חופשית, טבעית ונכונה של הגוף. כזו המאפשרת הליכה טבעית ונכונה לגוף.

להתחיל ללכת נכון

הדרך לעשות שינוי משמעותי בחיים שלנו היא הרבה יותר קצרה ממה שאנחנו חושבים. מחקרים מראים שהרבה מאיך שאנחנו חווים את העולם מושפע מהאופן בו אנו הולכים בו, ממספר השעות בהן אנו הולכים או עומדים ומאופן בו אנו מתנהלים עם גופינו. יותר ויותר אנשים עוזבים היום את המדרסים הרגילים שלהם, שפוגעים בחווית ההליכה שלהם (כיוון שהם אינם מותאמים אליהם בצורה מושלמת) ושפוגעים בחווית החיים שלהם ועוברים למערכות אורתופדיות שהולמות את הצרכים האינדיוודיאוליים שלהם. שינוי כזה הוא פשוט מאוד, היום, בהשקעה קטנה מאוד כל חווית החיים שלכם יכולה להשתנות. הליכה נוחה יותר היא מפתח אמיתי לחיים טובים ומשמעותיים יותר. כאלה שלא סובבים סביב כאבים, חוסר יציבות, חוסר סבלנות וחוסר מיקוד כללי.

"תנועה טובה" כך אומרים המומחים, "מקנה לאדם יתרון אמיתי בחייו. יכולתו להישאר ממוקד לאורך הדרך ולהפסיק להתעסק בתוואי שלה משתפרת וכן מתמעט הצורך שלו לעסוק  בכאבים ובמתחים פנימיים". את היתרון הזה" הם מחזקים "מקנים רק מזרנים אורטופדיים!"