מערכות השרירים והעצמות שלנו הן בעלות תפקוד חשוב לאיכות החיים שלנו ברמה היומיומית- הן מגנות על איברי הגוף השונים והן אחראיות לביצוע כל הפעולות שלנו כמו ישיבה, הליכה, ריצה ועוד- שמתבצעות בבית, בעבודה ובשעות הפנאי…

מדרסים אורטופדיים

כמו כל מערכת שנתונה בשימוש לאורך זמן, גם מערכות אלו יכולות לסבול לעיתים מכאב לאחר מבוצעת תנועה לא נכונה, שהיא חד פעמית או חוזרת על עצמה לאורך זמן. אם מדובר בכאבים שמופיעים בכפות הרגליים, הרי שנצטרך לרכוש לעצמנו מדרסים לטיפול בכאבים. המדרסים הם מוצרים שדומים לסוליות, שמוכנסים אל הנעל ומטרתם לעזור בתיקון הבעיה שנמצאת בכפות הרגליים.

התאמת המדרסים למשתמש

כעקרון, ניתן למצוא בשוק מדרסי מדף, שיוצרו ללא התחשבות בבעיות אורטופדיות ספציפיות. עם זאת, כמו בכל מוצר שנועד לשימוש אישי מתמשך, כדאי מאוד לרכוש מדרסים בהתאמה אישית, על אף שהם יקרים יותר מהמדרסים הסטנדרטיים. על מנת להשיג מדרסים בהתאמה אישית, יש תחילה צורך להגיע לרופא מומחה, שיבדוק את כף הרגל. ההגעה אל הרופא חשובה משתי סיבות: ראשית, הרופא יבדוק את כף הרגל ויקבע את סוג המדרס שיש לתת למטופל.
מעבר לכך, ההשתתפות של קופות החולים במדרסים יכולה להוזיל באופן משמעותי את מחיר המדרסים למטופל. לאחר מכן, המטופל מגיע עם ההפניה לאחד מבתי העסק שמייצרים מדרסים בהתאמה אישית. המטופל יבחר בית עסק אחד מתוך רשימה שניתנת לו מראש.

ייצור מדרס אישי

כאשר בית העסק מקבל את המטופל, הוא יכול לייצר עבורו מדרסים בהתאמה אישית בשיטות שונות. המדרסים יכולים להיות מיוצרים על ידי נשיאת משקל, חלקית או מלאה, של המטופל על משטח ייעודי, המשמש ליצירת דגם, שעל פיו ייוצרו המדרסים. בד בבד, המדרסים יכולים להיות מיוצרים גם ללא נשיאת משקל כלשהי. ההחלטה לגבי סוג הייצור היא על סמך הבעיה ממנה סובל המטופל. ישנה חשיבות גדולה לכך, שהמדרסים ייוצרו מחומרים איכותיים ובהתאמה אישית מדויקת- ככל שאלו יהיו נוכחים יותר במוצר הסופי, כך המדרס יוכל לשמש זמן רב יותר את המטופל ולהעניק לו ריפוי טוב יותר לבעיה ממנה הוא סובל.