נעליים, מעבר להיותן פריט אופנה, הן חלק בלתי נפרד מהגוף שלנו שמלווה אותנו כמעט לכל מקום. עם זאת מרבית הנעליים אינן מותאמות ללחצים ולעומסים שלהן נתונות הרגליים שלנו. וביחס לעובדה שהאדם הממוצע מבלה כמעט שליש מחייו בהליכה ובתנועה. נדמה שעלינו לעצור לרגע את הריצה ולחשוב על הרגליים שלנו…

כבר לא רק פריט אופנה – נעליים שהן גם טובות ובריאות לגב ולעמוד השדרה

אם בעבר חשבנו כי נעליים אורתופדיות הן מוצר שמיועד רק לאנשים הסובלים מבעיות בריאותיות, היום יותר ויותר אנשים מבינים שהנעליים שהם נועלים הם מרכיב קריטי בבריאות הכללית שלהם – בדגש על הגב ועמוד השדרה. יותר ויותר מעצבי אופנה, ארגונים, מוסדות ואנשים פרטיים משנים את אורחות חייהם לטובה בכך שהן עוצרים לחשוב שנייה על ההרגלים שלהם.

מה הבעיה באיך שאני הולך

אורח החיים המודרני, המערבי הקדחתני חושף אתנו ללחצים אין סופיים, מהירות התנועה, הצורך להספיק וקידוש ההגעה ליעד, יוצרים בעיות בריאותיות מתמשכות הן בטווח הקצר והן בטווח הקרוב. עם זאת באדם הממוצע לא עוצר לרגע בכדי לחשוב על הרגלים שלו, על הבריאות הכללית שלו ועל חופש התנועה שיש לו.
נעליים שהן לא נעליים אורתופדיות הן אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר בבעיה הזאת. בעיה שמקורה בעיקר בחוסר ידע, הקדשת תשומת לב או התעלמות. והשפעותיה המיידיות על הבריאות הכללית שלנו – בדגש על הגב, עמוד השדרה והברכיים כאמור, גדולה מאוד.

איך נעליים אורטופדיות עושות הבדל ענק

נעליים אורטופדיות יוצרות תיאום מושלם בין הרגל שלנו לבין המשטחים השונים בהם אנו נתקלים במהלך היום שלנו. הנעליים האורטופדיות מעוצבות לתמוך בגוף שלנו ולהכיל את המורכבות שבו. שינוי מנעליים רגילות ולא בריאות, לנעליים אורתופדיות, משפיעות כמעט מיד על היציבה שלנו, מרחב התנועה שלנו ותפקודינו הכללי. ולאורח טווח על בריאות עמוד השדרה, הגב, העצמות והגידים שלנו.

בשונה מנעליים רגילות, נעליים אורתופדיות יוצרות תמיכה מדויקת בגוף ומחפות על תזוזות לא בריאות שאנחנו עושים תוך כדי הליכה, כמו מתיחת שרירים או עומס על חלקים מסויימים בגוף כמו הגב. הנעליים תומכות בגוף בצורה אשר מאפשרת ומעודדת תנועה חופשית, טבעית ונכונה של הגוף.

מתחילים ללכת נכון

שינוי כזה הוא פשוט מאוד. היום, בהשקעה קטנה מאוד כל חווית התנועה שלנו יכולה להשתנות ברגע. ההחלפה מנעליים רגילות לנעליים אורטופדיות מתבצעת בקלות וללא עיקובים. החלפה שבאותה קלות משנה את העיסוק שלנו בכאבים, חוסר יציבות וחוסר סבלנות, לתנועה חלקה, כיפית ובריאה.ובשונה מבעבר,
היום מעצבי הנעליים האורטופדיות יוצרים מגוון רחב של נעליים מעוצבות, יפות ובריאות בעת ובעונה אחת. דבר המאפשר שמירה על אורח חיים בריא מבלי להקריב את הצד האופנתי שבנו. ההבנה שהאופן בו אנו הולכים ונעים בעולם לא חייבת להיות שווה לפגיעה בגב ובעמוד השדרה שלנו היא הבנה חדשה יחסית של העולם המודרני. אך זו הבנה שמשנה את חוקי המשחק וסוחפת בימים אלה עשרות רבות של אנשים בעולם.