כמעט כולנו סובלים מבעיה מבנית כלשהי כזו או אחרת בגופנו – אנו לא נולדים מושלמים וקיים מגוון כה רחב של בעיות שונות, כך שהתמודדות לרוב אינה פוסחת על אף אחד. מלבד הגורמים המולדים, אורך החיים של האדם המערבי וההתנהלות הפיזית היומיומית סותרים את המבנה הטבעי של גופנו..

נעלי עקב, ישיבה ממושכת ומכופפת, תנוחות סטאטיות מעייפות ועוד, כל אלו מחריפים ,ואף יוצרים, בעיות מבניות נוספות. הסבל מאותן בעיות משתנה בחומרתו ורבים מצליחים להתמודד איתו לאורך זמן. עם זאת, ישנן רמות מסוימות בהן הוא הופך ליותר מידי ואפילו 'גיבורים גדולים' כבר זקוקים לעזרה חיצונית.

מוצרים בולטים ויעילותם

טיפולים פיזיותרפיים יכולים אמנם לסייע רבות, אך לא תמיד הם מצליחים להעלים את השפעתה של הבעיה המבנית לגמרי. ניתוחים נוגעים ישירות למבנה הפנימי של גופנו, אך משתמשים בהם לרוב רק כשאין אפשרות אחרת. לעומתם קיימים מוצרים אורטופדיים רבים שבעזרת שימוש בהם נוכל להקל על כאבים טורדניים שונים – החל מכאבי גב, כאבי כתפיים, צוואר, ברכיים וכו' – ואף לשנות במידה מסוימת את הבעיה המבנית עצמה.

הנה מספר דוגמאות מרכזיות למוצרים אורטופדיים חשובים ושכיחים למדי בסביבת חיינו:
1. כרית אורטופדית – בנויה באופן מדויק ומדעי בכדי להקנות תמיכה מקסימאלית ונכונה מבחינה פיזיולוגית לצוואר שלנו;
2. חבקי ברך – חובקים את הברכיים שלנו ושומרים עליהן יציבות. בנוסף לכך, חום הגוף שנבנה במהלך הפעילות נשמר גם הוא;
3. מיטה אורטופדית כמו הכרית רק לכל הגוף;
4. מקלדת ועכבר אורטופדיים בנויים בצורה תקינה פיזיולוגית בכדי למנוע במידת האפשר התפתחות של דלקות לא רצויות בפרקי כף היד הרגישים.

Save

Save

Enregistrer

Enregistrer

רפידת נעל אורטופדית

המוצרים האורטופדיים הנפוצים ביותר ולא בכדי, קשורים לכפות הרגליים. אזור בגוף אשר אחראי לרבים מהפגעים והכאבים השונים שמופיעים באזורים אחרים בגופנו הוא אזור כפות הרגליים. בעיות מבניות מוכרות כמו 'פלטפוס' והפכו (קשת גבוהה מידי), עלולים להוביל לכאבי גב איומים, חוסר יציבות בעקב ועוד שאר מרעין ובישין.
למרות שמדרס בהתאמה אישית הוא כנראה הרפידה המוכרת ביותר בהקשר של כפות הרגליים, קיימות גם רפידות שונות שאינן בהתאמה אישית אשר מיועדות לחצוץ בין כף רגלינו לנעליים. עשויים מחומרים מיוחדים, ובנויים בכדי לתמוך במשקל גופנו בצורה הטובה ביותר.

אנשים רבים אשר עבודתם דורשת עמידה על הרגליים לזמן ממושך רוכשים רפידות מסוג זה, אך לא רק, מטיילים, ספורטאים, שוטרים כבאים ועוד; רפידות נעליים אורטופדיות הופכות למצרך בגדר חובה בעבור כל גבר, או אישה אשר שמים את בריאות גופם בראש סדר העדיפויות בשגרת חייהם.

Save

Enregistrer