סוגים שונים של חגורות גב

על ידי 24 בנובמבר 2016מאמרים

בכל מקום ישנם מקומות של תנועה, שיכולים להוביל לבעיות אורטופדיות שונות: כאבי צוואר, כאבי גב, כאבי ברכיים וכאבים ברגליים. ישנם אביזרים אורטופדים שונים, שנועדו לרפא כאבים באזורי הגוף השונים..

חגורות גב

כחלק מכך, ניתן למצוא היום בשוק גם חגורות גב. חגורת גב היא רצועה רחבה, העשויה מחומר נמתח, אשר מולבש על הגב ונצמד לגב לאורך זמן. החגורות הן אחד האמצעים הרווחים ביותר לבעיות גב, מאחר ובעיות גב הן נפוצות מאוד באוכלוסייה. כאבים בגב יכולים לנבוע מיציבה לא נכונה, כזו שמושגת, למשל, כשיושבים בגב כפוף מול המחשב במשרד שעות רבות ביום. מעבר לכך, חגורות גב נועדו גם לפתור בעיות קשות יותר, כגון פריצת דיסק. על כל פנים, כאבי גב הם מהכאבים המטרידים ביותר, שמשפיעים כמעט על תנועה שאנו עושים במהלך  שגרת היום-יום שלנו.

סוגים של חגורות גב

מאחר ובני אדם רבים סובלים מבעיות גב ונזקקים לחגורות גב, ישנם כמה סוגים של חגורות גב שניתן למצוא היום בשוק. בתוך החגורות מותקנים חומרים שונים, כשהשילוב בניהם מביא לריפוי: מוטות מיכה, אלקטרודות חשמליות ועוד. הסוג הפשוט יותר מורכב מחגורות, שניתן למצוא בחנויות הפארם השונות. חגורות אלה אומנם זולות יותר, אך הן לא מותאמות באופן אישי למטופל, מה שיכול לספק תמיכה חלקית, או לא לספק תמיכה כלל, למי שנזקק להן.

מעבר לכך, אפשר גם להתאים את החגורה באופן אישי למטופל. המטופל מגיע לרופא המומחה, אשר מתאים את החגורה על סמך מידותיו של המטופל ועל סמך הבעיה ממנה הוא סובל. קהל יעד מיוחד שמצריך התאמה של חגורות הגב הן נשים בהיריון. הנשים יכולות לסבול ממשקל העובר, הלוחץ על הבטן.

מימון עלות החגורה

חגורות גב טובות, כמו אביזרים אורטופדיים אחרים שישנם (כמו מדרסים לכפות הרגלים) הן מצרך בסיסי, שהמטופל צריך להשתמש בו למשך תקופה ארוכה. אבל מצד שני, חגורת גב אורטופדית טובה ואיכותית היא גם יקרה מאוד ולעיתים למטופל אין את הכסף לממן את רכישתה. מתוך כך, קופות החולים השונות מגבשות הסדרים כאלו ואחרים, שמטרתם היא לממן עבור הלקוח את מרבית העלות הכרוכה ברכישת המדרסים. ההסדרים הללו קיימים במרבית קופות החולים, אך משתנים מקופה לקופה, כך שיש לבדוק את ההסדר המדויק בקופת החולים בה אתם חברים. ההחזר מתבצע לאחר קבלת הפנייה מהרופא המומחה ולעיתים יצריכו מכם לרכוש את החגורה מספק אחד, או מספר ספקים, שעובדים עם קופת החולים.